اجرای پروژه پتروشیمی

آدرس:

تهران- لاله زار جنوبی - کوچه بوشهری

تلفن:

021-33999635
0912-8898827

اجرای پروژه پتروشیمی

آدرس:

تهران- لاله زار جنوبی - کوچه بوشهری

تلفن:

021-33999635
0912-8898827

فلومتر

خرید فلومتر

فلومتر (Flowmeter) یا جریان سنج وسیله ای است که برای اندازه گیری حجم یا جرم گاز یا مایع استفاده می‌شود.
جریان سنج ها با توجه به صنعت خاص با نام های مختلفی از جمله اندازه گیری جریان، نشانگر جریان، کنتور مایع، سنسور سرعت جریان و غیره ذکر می‌شوند.
با این حال، همه آنها جریان را اندازه گیری می کنند.
مثلا در کانالهای باز، مانند رودخانه ها یا نهرها، ممکن است با جریان سنج اندازه گیری شوند.
بیشترین کاربرد از یک جریان سنج و بیشترین تنوع از جریان سنج ها بر روی اندازه گیری گازها و مایعات در یک لوله است.

بهبود دقت و داشتن وضوح اندازه گیری مایعات از بزرگترین مزایای بهترین جریان سنج ها است.
سایر خدمات ما: خرید انواع لول متر در تهران

خرید فلومتر

پالایش تجهیز آریا انتخاب‌های گسترده‌ای برای خرید فلومتر و انواع فلومترهای صنعتی برای مشتریان فراهم می‌دارد. این ابزارها قادر به اندازه‌گیری جریان در شرایط مختلف هستند.

سرعت جریان مقدار مایعاتی است که در یک بازه زمانی معین از قسمت معینی از لوله یا موارد مشابه عبور می‌کند. بیشتر فلومترهای که توسط ایشاپ صنعت تأمین می‌شوند از معتبرترین سازندگان فلومتر در جهان اند.
این ابزار براساس استانداردهای معتبر جهانی و مطابق فناوری روز دنیا و از طریق شبکه فروش و خدمات در سطح کشور آماده پاسخگویی سریع هستند. ما می‌توانیم ضمن داشتن امکانات کالیبراسیون فلومتر، جهت خرید فلومتر دقیق و ایمن ارائه دهیم.

 

جهت کسب اطلاعات و مشاوره در امر خرید فلومتر، خرید فلومتر در انواع مختلف صنعتی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
۰۲۱-۳۳۹۹۹۶۳۵ –  ۰۹۱۲-۸۸۹۸۸۲۷

خرید فلومتر با کیفیت در تهران - قیمت و فروش انواع فلومتر در تهران

کاربرد جریان سنج

 • محصولات گران قیمت که باید دقیقاً اندازه گیری شوند
 • مایع، گاز یا بخار
 • جریان‌های بسیار بزرگ یا فقط جریان‌های کوچک
 • فشار و دمای کم یا زیاد مایعات، گاز یا بخار موجود در لوله
 • مایعات، گازها یا بخار با تنظیمات پیچیده یا در لوله کشی‌های بزرگ که جریان دارد

انتخاب بهترین تکنولوژی فلومتر بر اساس پاسخ به سوالات فوق است، برخی از فلومترها هنگام اندازه گیری چیزهای مختلف به خوبی کار می‌کنند.
سایر خدمات ما:  خرید سنسور پراکسی با کیفیت

کاربردهای فلومتر در صنایع

اولین و مهمترین کاربرد فلومتر اندازه گیری مقادیر موادی است که نسبت به زمان عبور می‌کنند. برای مثال در صنعت پتروشیمی و نفت و گاز جهت تعیین اندازه با دقت سیالات عبوری مانند نفت یا روغن و … استفاده می‌شوند.

تعیین این اندازه گیری بر اساس فرمولی ساده بین المان های سرعت سیالات، زمان و میزان حجم عبوری مواد است.
به کمک چگالی سیالات نیز میتوان جرم سیالات را مشخص کرد.
دانستن میزان جرم ماده ی عبوری در گستره ی صنایع مختلف بسیار مهم است.

خرید انواع فلومتر آب در تهران

یکی از انواع ابزارهای تجهیزات دقیق است که میزان جریان مایع گذرا از یک لوله و مقطع آن را اندازه گیری می‌کند. از جمله این مایعات می‌توان به آب، نفت، بنزین، قیر و غیره اشاره کرد.
نتیجه ی این ‌اندازه گیری مایعات به صورت اطلاعات و داده های آنالوگ یا دیجیتال به یک اپراتور ارجاع داده می‌شود.

این نکته را به یاد داشته باشید که فلومترها براساس شرایط و سیالاتی که از خود عبور می‌دهند دچار تغییر وضعیت می‌شوند. این تغییرات موجب به وجود امدن سیگنال های مختلف می‌شود.

کاربرد فلومتر آب

فلومتر

در صورتی که بخواهیم میزان آبی که در ساختمان های مسکونی و یا واحد های تجاری استفاده می‌شود را به تفکیک میزان مصرف هر واحد بدست بیاوریم از فلومتر آب یا فلومتر مایعات استفاده می‌کنیم.
این تجهیزات توانایی ارسال شدت جریان عبوری به کنتورهایی که شدت جریان عبوری را اندازه گیری ومیزان مصرف را محاسبه می‌کنند را دارند.

از فلومتر مایعات علاوه بر مصارف مسکونی و تجاری در صنایع نیز استفاده می‌شود. کار این تجهیزات در صنعت هم اندازه گیری میزان جریان آب عبوری از لوله ها می‌باشد.

فلومتر مایعات یا آب که با نام جریان سنج آب نیز شناخته می‌شوند در انواع و مدل های مختلف موجود هستند.
بسته به نوع، کاربرد و نحوه ی اندازه گیری سرعت جریان عبوری انها نیز متفاوت است. اما آنچه که برای ما اهمیت دارد این است که نتایج این اندازه گیری ها به طور دقیق به واحد متر مکعب و یا لیتر محاسبه می‌شود.

اصولا این نتایج و داده ها به دو صورت الکتریکی و یا مکانیکی حاصل می‌شوند.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی کنتورهای دیجیتالی با دقت اندازی گیری بیشتر جایگزین کنتورهای مدل قدیمی و عقربه ای شده است.

انواع لیتر سنج ها در صنعت

فلومتر ها در صنعت بسته به نوع کاربرد آنها به نام های زیر معرفی می‌شوند:

فلومتر
 1. مغناطیسی
  فلومتر مغناطیسی یک دستگاه اندازه‌گیری است که برای اندازه‌گیری شدت جریان الکتریکی در یک مدار استفاده می‌شود. این دستگاه از اصول الکترومغناطیسی استفاده می‌کند تا تغییرات میدان مغناطیسی را که توسط جریان الکتریکی ایجاد می‌شود، تشخیص دهد.
  از منظر اینکه کاربردهای فلومتر مغناطیسی چیست باید بگوییم که این دستگاه توانایی سنجش و اندازه گیری شدت جریان الکتریکی در یک مدار را اندازه‌ گیری می‌کند. درنتیجه و به اپراتور و کارشناس مربوطه تمامی اطلاعات لازم و دقیق در مورد جریان الکتریکی در دستگاه‌های الکتریکی و الکترونیکی را گزارش می‌دهد.
فلومتر

۲. مکانیکی

لیترسنج مکانیکی یا همان فلومتر مکانیکی یکی دیگر از ابزارهای اندازه گیری است که برای تعیین اندازه دقیق سیالاتی همچون مایعات و گازها استفاده می‌گردد. فلومتر مکانیکی با  تاثیرات مکانیکی که از نیرو وفشار وارد شده، سرعت حرکت و حجم و سایر عوامل مرتبط با این جریان سیالات گذری را اندازه گیری می‌کند. از فلومترهای مکانیکی در صنایع مختلف استفاده می‌گردد.اده می‌شود.

 1.  آلتراسونیک

  لیترسنج التراسونیک یک دستگاه است که برای اندازه‌گیری سطح مایعات استفاده می‌شود. این دستگاه از اصول فیزیکی التراسونیک استفاده می‌کند تا با ارسال امواج صوتی به مایع و دریافت بازتاب آن‌ها، سطح مایع را تشخیص دهد. استفاده از لیترسنج التراسونیک در هر صنعت خاصی ممکن است به وابستگی به نوع و شرایط محیطی متفاوت باشد.

 2.  گردابی
  فلومتر گردابی یک ابزار دقیق برای سنجش جریان است که برای اندازه‌ گیری سرعت و حجم جریان سیالات عبوری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سنسور بر اساس اصل گردابی بارتون عمل می‌کند. بدین صوزت که سیال از یک گرداب تولید شده توسط یک مانع مستقر در لوله عبور کرده و سرعت گردابی آن توسط سنسورهای مجاورتی اندازه‌ گیری می‌شوند. کاربرد اصلی این نوع لیترسنج ( گردابی ) در صنایع نفت، گاز، شیمیایی، آب و فاضلاب، نیروگاهی و صنایع فرآوری است.
 3. توربین
  فلومتر توربین یک نوع سنسور جریان است که برای اندازه‌گیری سرعت و حجم جریان سیالاتی از جنس مایعات یا گازها استفاده می‌شود. این سنسورها از یک توربین کوچک تشکیل شده‌اند که در مسیر جریان سیال قرار می‌گیرد و با ایجاد گشتاور به دلیل سرعت جریان، سرعت و حجم جریان را اندازه‌گیری می‌کند.
 4. ورتکس
  صنایع نفت و پتروشیمی به عنوان یکی از صنایع حیاتی واثر گذار در اقتصاد جهان، برای کشورهای تامین کننده و همچنین مصرف کننده دارای اهمیت بسیاری است. اجرا و مهندسی پروژه‌های پتروشیمی و صنایع نفتی از صفر تا صد، دارای نقطه نظرات و بررسی های کارشناسانه است. شرکت مهندسی پالایش تجهیز آریا آگاه و توانمند به پیاده سازی و اجرای تمامی مراحل پروژه توسط برترین و با تجربه ترین مهندسان ایران عزیز است. این شرکت همچنین قادر است از طراحی و مهندسی اولیه تا ساخت و اجرا، بهره‌برداری و نگهداری و تمامی مواد لازم و مورد نیاز را تامین نماید.
 5. مس فلومتر
  این سنسور که یک نوع سنجش جریان است که برای اندازه‌گیری و نمایش جریان مایعات بکار گرفته می‌شود. مس فلومترها از یک لولهٔ مسی تشکیل شده‌اند.  در آنها یک سپر یا حلزونی وجود دارد. زمانی که مایع از داخل لوله عبور می‌کند، فشار ایجاد شده توسط جریان مایع عبوری، باعث چرخش سپر درون لوله می‌شود. یعنی این چرخش سپر مستقیماً مرتبط با جریان مایع است. سنسورهای مختلفی که برای اندازه‌گیری چرخش سپر و تبدیل آن به سیگنال الکتریکی استفاده می‌شوند اندازه جریان را به شما نمایش می‌دهد.
 6. فلوسوئیچ
  این نوع فلومتر یک دستگاه آنالیزی است. با کاربرد اندازه‌گیری و تحلیل خواص فلوئورسانس نمونه‌های مد نظر. به کمک فلوسوئیچ ها می‌توان به مطالعه و تحلیل مولکول‌ها و ساختارهای شیمیایی در طیف فلوئورسانس آنها پرداخت. همچنین در شیمی تحلیلی برای تعیین و کمی‌سازی ترکیبات شیمیایی در نمونه‌ها از فلوسوئیچ جهت تشخیص و شناسایی ترکیبات آلی و غیرآلی، اندازه‌گیری pH وغیره استفاده می‌شود.

قیمت و خرید فلومتر مغناطیسی در تهران - قیمت و خرید فلومتر توربین در تهران

خرید و قیمت انواع فلومتر مایعات و آب - خرید و قیمت انواع دبی سنج آب

برای آشنایی با سایر خدمات پالایش تجهیز آریا در زمینه ی صنایع پتروشیمی مطلب زیر را مطالعه فرمایید.

اجرای پروژه پتروشیمی

شرکت  پالایش تجهیز صنعت  همچنین با داشتن تجربه و تخصص در زمینه فروش و واردات انواع کابل و سیم ابزار دقیق و صنعتی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیلک نمایید:

فروش کابل استاندارد

فروش کابل ابزار دقیق