اجرای پروژه پتروشیمی

آدرس:

تهران- لاله زار جنوبی - کوچه بوشهری

تلفن:

021-33999635
0912-8898827

اجرای پروژه پتروشیمی

آدرس:

تهران- لاله زار جنوبی - کوچه بوشهری

تلفن:

021-33999635
0912-8898827

کابل قدرت - کابل فشار قوی

کابل قدرت

کابل قدرت یکی از چندین نوع کابل های برق است. درصنعت دراصطلاح به کابل قدرت کابل های فشار قوی نیز اطلاق می‌شود. کابل های فشارقوی یا به اصطلاح رایج تر، کابل های ولتاژ بالا، مصارف بسیار زیادی دارد.

این کابل ها بخاطر استقامت و توان و کارایی بالایی که در انتقال قدرت دارند بسیار حائز اهمیت و پرطرفدار هستند. هچنین این کابل ها بسیار پرطرفدار و پرفروش هستند.

 

کاربرد کابل های فشار قوی

از این نوع کابل جهت منتقل کردن انرژی الکتریکی با ولتاژهای بسیار بالا استفاده می‌کنیم. اما بسته به نوع کاربردهای مد نظرمان، باید از راهنما و علائمی که روی این کابل ها درج شده است استفاده کنیم.

از نظر کاربرد همانطور که اشاره کردیم این کابل فشار دقیق استقامت بالایی که دارند. بنابراین اغلب در صنعت و تاسیسات ساختمان برای هرگونه تغییرات بارالکتریکی ناگهانی درشبکه ی گسترده انرژی به عنوان یه گزینه ی عالی محسوب می‌شوند.

برای مثال: از کابل قدرت یا فشار قوی درساختن تجهیزاتی که در کنتورهای محاسبه برق مصرفی منازل، روشنایی خیابان ها و معابر نیروگاه ها و… استفاده می‌شود.

انواع کابل فشار قوی

کابل قدرت

کابل قدرت یا فشار قوی بر اساس میزان مقاومت در برابر میزان ولتاژ به دسته های زیر تقسیم می‌شوند:

  • فشار قوی (ولتاژ بالا)
    رنج های ولتاژ این کابل ها بین ۲۳۰ تا ۴۰۰ کیلو ولت هستند.  پس بسته به نوع کاربرد و ولتاژ  ما سه دسته کابل فشار متوسط، فشار ضعیف و کابل های سیتم حفاظتی یا همان کابل فرمان تقسیم می‌شود.
  • فوق فشار قوی
    این کابل ها با دارا بودن چندین رده بندی برای ولتاژهای مختلف دارای استانداردهای بین المللی جهت خرید و فروش هستند. طبق انچه گفته شد و بر اساس رده بندی ولتاژی کابل های فوق فشار قوی بین ۲۳۰ کیلو ولت و۸۰۰ کیلو ولت می‌باشد. از ویژگی های خوب این کابل می‌توان به دارا بودن لایه ی ضد آب و محافظ های مکانیکی نام برد.

  • فشار متوسط
  • فشار ضعیف

 


شما می‌توانید برای هرگونه مشاوره در زمینه انواع کابل ها با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱۳۳۹۹۹۶۳۵ – ۰۹۱۲۸۸۹۸۸۲۷

 

کابل فشار قوی سه فاز

برای آشنایی با این نوع کابل ها ابتدا باید بدانیم که به کلیه کابل برق هایی که توانایی متصل شدن به بربق سه فاز را دارند گفته می‌شود. بسته به استاندارهای بین المللی تمامی کابل برق هایی که از ولتاژ ۳۸۰ ولت به بالا را ساپورت می‌کنند، می‌توانند به سیستم های سه فاز متصل شوند.

این کابل ها دارای ساختار سه بخشی متشکل از یک قسمت رسانا، یک عایق و یک پوشش هستند.
و وظیفه ی متصل کردن برق سه فاز ( ولتاژ بالا) را به هر وسیله ای که از این برق پشتیبانی می‌کند را دارد. این اتصال می‌تواند به کمک کابل های تک رشته ای ، سه رشته ای و یا بیشتر انجام می‌پذیرد.

برای مطاله در مورد سایر خدمات ما بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

کابل ابزار دقیق

کابل استاندارد

شرکت پالایش تجهیز آریا با چندین سال سابقه درخشان و تجربه موفق کاری در امر واردات، تامین و فروش انواع کابل های صنعتی و ابزار دقیق و تجهیزات آزمایشگاهی و اتوماسیون صنعتی طبق جدیدترین متد ها و نیاز بازار همواره آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است.

فروش کابل - تجهیزات آزمایشگاهی - خرید لول متر - اجرای پروژه پتروشیمی