اجرای پروژه پتروشیمی

آدرس:

تهران- لاله زار جنوبی - کوچه بوشهری

تلفن:

021-33999635
0912-8898827

اجرای پروژه پتروشیمی

آدرس:

تهران- لاله زار جنوبی - کوچه بوشهری

تلفن:

021-33999635
0912-8898827

ترموکوپل

ترموکوپل

ترموکوپل یک وسیله ای الکتریکی است. از دو هادی (رسانای) الکتریکی غیر مشابه تشکیل شده و یک اتصال الکتریکی تشکیل می دهد. این ابزار در نتیجه اثر ترموالکتریک ولتاژ وابسته به دما تولید می کند. این ولتاژ را می توان برای اندازه گیری دما تفسیر کرد. دماسنج ها نوعی سنسور دما هستند که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند معمولا سنسورهای دمای تجاری ارزان هستند و قابل تعویض نیز هستند.
با اتصالات استاندارد تهیه می‌شوند و می‌توانند طیف گسترده ای از دما را اندازه گیری کنند. بر خلاف بیشتر روش‌های دیگر اندازه گیری دما ، ترموکوپل ها از خود نیرو می گیرند و به هیچ شکل تحریک خارجی احتیاج ندارند. محدودیت اصلی در ترموکوپل ها دقت است. دستیابی به خطاهای سیستم کمتر از یک درجه سانتیگراد (درجه سانتیگراد) ممکن است دشوار باشد.

ساخت ترموکوپل - ساخت ترموکوپل در ایران

ترموکوپل

ساخت این ابزار ها براساس یک مکانیزم ساده و با استفاده ازمتصل شدن یک فلز برحسب میزان مشخصی از آلیاژ تولید می‌شود. همین مکانیزم ساده توانایی اندازه گیری دمای مدنظر از بازه صفر تا ۱۷۰۰ درجه را داراست.
بنابراین برای اندازه گیری دمای تانکرها، مخازن، صنایع تزریق پلاستیک، صنایع غذایی و دارویی می‌توان از آنها استفاده کرد. ساخت ترموکوپل در تهران به صورت کاملا استاندارد و بر اساس مشخصات و اصول دقیق مهندسی صورت می‌گیرد. برای شرکت های سازنده ترموکوپل‌ها به دلیل اهمیت ویژه و کاربردی بودن این ابزار در صنایع مختلف رعایت این استاندارد ها اهمیت ویژه ای دارد.

فروش انواع ترموکوپل در تهران

شرکت پالایش تجهیز آریا پیشرو در ارائه محصولات با کیفیت ابزار دقیق و صنعتی در تهران است. بنابراین توانایی تامین و تولید انواع ترموکوپل‌ها را برای نیاز شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدی و صنعتی را با بالاترین استانداردهای کیفیتی روز دنیا دارد. 

کاربرد ترموکوپل ها در صنایع

مزایای استفاده از سنسور های دما در صنعت و علم بسیار است .
این  تنوع کاربردها شامل اندازه گیری دما برای کوره ها ، اگزوز توربین گاز ، موتورهای دیزلی و سایر فرآیندهای صنعتی است.
همچنین از آنها در خانه ها ، ادارات و مشاغل به عنوان سنسورهای دما در ترموستات ها و همچنین به عنوان سنسورهای شعله در دستگاه های ایمنی برای وسایل گازسوز استفاده می شود.

انواع سنسور دما

عموما ترموکوپل ها براساس جنس فلز و آلیاژ آنها به شش دسته کلی طبقه بندی می‌شوند.

خرید انواع سنسور دما در تهران

امروزه دستیابی و خرید بهترین و با کیفیت‌ترین ابزارهای صنعتی و سنسورهای دما یا همان انواع ترموکوپل‌ها تنها با داشتن اعتبار و استاندارد به راحتی و اطمینان هرچه بیشتر مربوط می‌گردد. ما بعنوان یکی از اصلی‌ترین وارد و تامین کنندگان محصولات ابزار دقیق در تهران اصالت کالا و کیفیت آنها را ضمانت می‌کنیم. بنابرین بدون هیچ نگرانی می‌توانید جهت خرید انواع ترموکوپل‌ در تهران با ما در تماس باشید.
در اینجا قصد داریم درباره انواع سنسورهای دما و کاربرد آنها به اختصار، برایتان توضیحاتی ارائه دهیم.

ترموکوپل نوع K

ساخت ترموکوپل

این نوع سنسور دما یکی از پراستفاده ترین و البته به صرفه ترین سنسورها است. بین رنج ۲۵۰ الی ۱۳۰۰ درجه سانتی گراد عملکرد دمایی دارد. البته بازه دمایی با توجه به تولید کننده ونوع ظاهری آن متغیراست. ضد اکسیداسیون بودن یکی از خواص این سنسور است. این خاصیت به دلیل وجود مس در ساختار آن است. این خاصیت اغلب در کوره ها که فرآیند اکسیداسیون زیاد رخ می‌دهد مفید است.

ترموکوپل نوع J

ترموکوپل

این نوع دماسنج از فلز آهن به همراهی آلیاژنیکل،مس و کنستانتان تشکیا شده است.این ترموکوپل بازه دمایی بین ۱۸۰ الی ۸۰۰ درجه سانتی گراد را نشان می‌دهد.
یک نکته مهم این است که در هنگام استفاده ازنوع J به دلیل وجود آهن درساختار آن اکسید شدن یا به اصطلاح اکسیداسیون وجود دارد. پس در محیط های صنعتی و صنایع قالب ریزی پلاستیک به راحتی از آن استفاده کنید.

ترموکوپل نوع E

ترموکوپل

این نوع ترموکوپل از جفت فلزات نیکل کروم-کنستانتان تشکیل شده است. جفت فلزات بکار رفته  در این ترموکوپل شامل یک سیم نیکل کروم (که به عنوان نقطه گرم نیز شناخته می‌شود) و یک سیم کنستانتان (که به عنوان نقطه سرد نیز شناخته می‌شود) است.

ترموکوپل نوع E به دلیل ویژگی‌های خاص خود، مانند دقت بالا، پاسخ‌دهی سریع و وسعت دمایی وسیع، در برخی از صنایع و برنامه‌های مختلف استفاده می‌شود.

ترموکوپل نوع T

ترموکوپل نوع N

ترموکوپل نوع R، S و B

شرکت پالایش تجهیز آریا با سابقه ای درخشان در زمینه واردات، فروش و تامین ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی و سنسور پراکسی یا مجاورت در انواع مختلف با بهترین کیفیت ها، با نازل ترین قیمت ها آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشد.

برای آشنایی بیشتر با سایر خدمات  آریا تجهیز صنعت بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

خرید فلومتر

خرید لول متر

کابل ابزار دقیق

برای هرگونه مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
۰۲۱۳۳۹۹۹۶۳۵ – ۰۹۱۲۸۸۹۸۸۲۷

پالایش تجهیز آریا ارائه دهنده خدمات و تجهیزات صنعتی – طراحی و اجرا کننده پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی – سطح سنج – خرید و فروش انواع کابل ها –  کابل ابزار دقیق -کابل فشار قوی – کابل استاندارد 

انواع ترمومتر

ترمومترلیزری

ترمومتر لیزری

ترمومتر دیجیتال

ترمومتر دیجیتال

ترمومترآنالوگ

ترمومتر آنالوگ