اجرای پروژه پتروشیمی

آدرس:

تهران- لاله زار جنوبی - کوچه بوشهری

تلفن:

021-33999635
0912-8898827

اجرای پروژه پتروشیمی

آدرس:

تهران- لاله زار جنوبی - کوچه بوشهری

تلفن:

021-33999635
0912-8898827

سنسور پراکسی

سنسور پراکسی (Proxy sensor) یا مجاورتی که سنسور صنعتی نیز اتلاق می‌شوند. یک حسگر غیر تماسی است که با ورود هدف به قسمت سنسور، وجود یک شی که اغلب به آن شی “هدف“گفته می‌شود را تشخیص می‌دهد.

سنسور پراکسی

خرید سنسور مجاورتی در تهران

شرکت پالایش تجهیز آریا ارائه دهنده برترین ابزار آلات صنعتی با بهترین کیفیت و برندهای روز دنیا است. بنابراین برای تهیه انواع سنسورهای پراکسی مجاورتی بسته به نیاز و کاربردهای آن با ما در تماس باشید.

 خرید انواع سنسور پراکسی در تهران

انواع مختلفی از سنسورهای مجاورت وجود دارد.  هر یک از آنها به روش های مشخصی اهداف را حس می‌کنند.

دو سنسور مجاورت که معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرند

  • سنسور مجاورت القایی
  • سنسور مجاورت خازنی

بسته به نوع سنسور مجاورت، ممکن است صدا، نور، تابش مادون قرمز (IR) یا میدان های الکترومغناطیسی برای تشخیص هدف مورد استفاده قرار گیرند. سنسورهای مجاورت در تلفن ها، کارخانه های بازیافت، اتومبیل های خود‌ران، سیستم های ضدهوایی و خطوط مونتاژ استفاده می‌شود.

شما عزیزان می‌توانید برای کسب هرگونه مشاوره و اخذ راهنمایی پیرامون خرید سنسورهای پراکسی مجاورت و یا خازنی با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.
۰۲۱۳۳۹۹۹۶۳۵ – ۰۹۱۲۸۸۹۸۸۲۷

کاربرد سنسور مجاورت

از انواع سنسور پراکسی می‌توان به سنسور مجاورت القایی اشاره کرد که  فقط می توانند اهداف فلزی را تشخیص دهد. این به این دلیل است که سنسور از یک میدان الکترومغناطیسی استفاده می کند.
هنگامی که یک هدف فلزی وارد میدان الکترومغناطیسی می شود، مشخصات القایی فلز باعث تغییر خصوصیات میدان می‌شود، در نتیجه وجود یک هدف فلزی را به سنسور پراکسی هشدار می دهد. بسته به القا کننده بودن فلز، می توان هدف را در فاصله بیشتر یا کمتر تشخیص داد.

از طرف دیگر، حسگرهای مجاورت خازنی محدود به اهداف فلزی نیستند. این سنسورهای مجاورت قادر به تشخیص هر چیزی هستند که می‌تواند بار الکتریکی را حمل کند.

کاربرد حسگرهای خازنی

سنسور پراکسی

از این سنسورهای پراکسی معمولاً در تشخیص سطح مایعات استفاده می‌شوند. اهداف احتمالی برای حسگرهای خازنی شامل مواردی است که شامل:
شیشه، پلاستیک، آب، چوب، فلزات و تعداد بیشماری از اهداف سایر موارد است.

شرکت پالایش تجهیز آریا با سابقه ای درخشان در زمینه واردات،فروش و تامین  ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی و  انواع سنسور پراکسی یا مجاورت با بهترین کیفیت ها و  نازل ترین قیمت ها آماده ارائه خدمات خود به شما عزیزان می‌باشد.

ویژگی های سنسور مجاورت

برای اینکه بیشتر با ویژگی‌های حسگرهای مجاورتی آشنا شوید و بتوانید بین انواع سنسور پراکسی بهترین مقایسه را انجام دهید برخی از ویژگی های مهم و کاربردی را با هم بررسی می‌کنیم.

  • توانایی سنجیدن بدون نیاز به تماس مستقیم

از بهترین ویژگی هایی که برای این حسگرمجاورتی می‌توان به آن اشاره کرد امکان تشخیص بدون اتصال  مستقیم به اجسام است.

  • عدم تاثیر پذیری از شرایط سطحی

برای درک راحتتر باید گفت که این حسگرها تحت هیچ عنوان تحت  تاثیر رنگ‌های اجسام قرار نمی‌گیرد. دلیل این ویژگی تشخیص سریع تغییرات فیزیکی جسام است.

  • دامنه ی کاربردی وسیع

این سنسورها به دلیل اینکه به راحتی با شرایط و محدوده دمایی مرطوب سازگاری دارند. می‌توانند در صنایع آب و هوایی مختلف صنعتی به کار برده شوند.

  • دوام و طولانی بودن عمر

به دلیل استفاده از خروجی های نیمه هادی در فیزیک آنها طول عمر این سنسور های مجاورت نسبت به سایر سنسورها بیشتر است.
این سنسورها برای عملکرد خود نیاز به هیچ محرکی در چرخه ی عملیاتی خود ندارند.

  • سرعت عمل در پاسخگویی

جهت آشنایی بیشتر با سایر خدمات ارائه شده توسط پالایش تجهیز آریا به لینک‌های زیر مراجعه نمایید:

خرید و قیمت سنسور مجاورتی القایی در تهران

تامین کننده انواع سنسور های مجاورتی با کیفیت در تهران